django-oscar - en to el_GR translation catalogue (1043 entries)

en: Mr
el_GR: Κος

en: Miss
el_GR: Δεσποινίς

en: Mrs
el_GR: Κα

en: Ms
el_GR: Κα

en: Dr
el_GR: Δρ

[ctx: Treatment Pronouns for the customer]
en: Title
el_GR: Τίτλος

en: First name
el_GR: Όνομα

en: Last name
el_GR: Επίθετο

en: First line of address
el_GR: Πρώτη γραμμή διεύθυνσης

en: Second line of address
el_GR: Δεύτερη γραμμή διεύθυνσης

en: Third line of address
el_GR: Τρίτη γραμμή διεύθυνσης

en: City
el_GR: Πόλη

en: State/County
el_GR: Νομός/Διαμέρισμα

en: Post/Zip-code
el_GR: Ταχυδρομικός κώδικας

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Search text - used only for searching addresses
el_GR: Φράση αναζήτησης - μόνο για αναζήτηση σε διευθύνσεις

en: Address
el_GR: Διεύθυνση

en: Addresses
el_GR: Διευθύνσεις

en: Addresses in %(country)s require a valid postcode
el_GR: Διευθύνσεις στην χώρα '%(country)s' απαιτούν έγκυρο ταχυδρομικό κώδικα

en: The postcode '%(postcode)s' is not valid for %(country)s
el_GR: Ο ταχυδρομικός κώδικας '%(postcode)s' δεν είναι έγκυρος, γιατ τη χώρα '%(country)s'

en: Country name
el_GR: Όνομα χώρας

en: Official name
el_GR: Επίσημο όνομα

en: Display order
el_GR: Προβολή Παραγγελίας

en: Higher the number, higher the country in the list.
el_GR: Όσο πιο μεγάλος ο αριθμός, τόσο πιο ψηλά η χώρα στη λίστα

en: Is shipping country
el_GR: Είναι χώρα αποστολής

en: Countries
el_GR: Χώρες

en: Phone number
el_GR: Τηλέφωνο

en: In case we need to call you about your order
el_GR: Σε περίπτωση που χρειαστεί να σας καλέσουμε για την παραγγελία σας

en: Instructions
el_GR: Οδηγίες

en: Tell us anything we should know when delivering your order.
el_GR: Πείτε μας οτιδήποτε θα πρέπει να ξέρουμε για την παράδοση της παραγγελίας σας

en: Shipping address
el_GR: Διεύθυνση αποστολής

en: Shipping addresses
el_GR: Διευθύνσεις αποστολής

en: User
el_GR: Χρήστης

en: Default shipping address?
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολής;

en: Default billing address?
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση τιμολογίου;

en: Date Created
el_GR: Ημερομηνία Δημιουργίας

en: User address
el_GR: Διεύθυνση χρήστη

en: User addresses
el_GR: Διευθύνσεις χρήστη

en: This address is already in your address book
el_GR: Αυτή η διεύθυνση υπάρχει ήδη στο βιβλίο διευθύνσεων σας

en: Billing address
el_GR: Διεύθυνση τιμολογίου

en: Billing addresses
el_GR: Διευθύνσεις τιμολογίου

en: Partner
el_GR: Συνεργάτης

en: Partner address
el_GR: Διεύθυνση συνεργάτη

en: Partner addresses
el_GR: Διευθύνσεις συνεργάτη

en: Product
el_GR: Προϊόν

en: Views
el_GR: Προβολές

en: Basket Additions
el_GR: Προσθήκες στο Καλάθι

en: Purchases
el_GR: Αγορές

en: Score
el_GR: Βαθμολογία

en: Product record
el_GR: Στοιχεία προϊόντος

en: Product records
el_GR: Στοιχεία προϊόντων

en: Record for '%s'
el_GR: Στοιχεία για '%s'

en: Product Views
el_GR: Προβολές Προϊόντος

en: Orders
el_GR: Παραγγελίες

en: Order Lines
el_GR: Εγγραφές Παραγγελίας

en: Order Items
el_GR: Προϊόντα παραγγελίας

en: Total Spent
el_GR: Τελικό ποσό που ξοδεύτηκε

en: Last Order Date
el_GR: Ημερομηνία Τελευταίας Παραγγελίας

en: User record
el_GR: Μητρώο χρήστη

en: User records
el_GR: Μητρώα χρηστών

en: User product view
el_GR: Προβολή προϊόντως από χρήστη

en: User product views
el_GR: Προβολές προϊόντως από χρήστες

en: %(user)s viewed '%(product)s'
el_GR: Ο/Η %(user)s εμφάνισε το προϊόν '%(product)s'

en: Search term
el_GR: Όρος αναζήτησης

en: User search query
el_GR: Φράση αναζήτησης χρήστη

en: User search queries
el_GR: Όροι αναζήτησης χρήστη

en: %(user)s searched for '%(query)s'
el_GR: Ο/Η %(user)s έψαξε για '%(query)s'

en: Basket additions
el_GR: Προσθήκες στο καλάθι

en: Product analytics
el_GR: Analytics προϊόντων

en: Name
el_GR: Όνομα

en: Date registered
el_GR: Ημερομηνία εγγραφής

en: Product views
el_GR: Προβολές προϊόντος

en: Order lines
el_GR: Εγγραφές παραγγελίας

en: Order items
el_GR: Προϊόντα παραγγελίας

en: Total spent
el_GR: Τελικό ποσό που ξοδεύτηκε

en: Date of last order
el_GR: Ημερομηνία τελευταίας παραγγελίας

en: User analytics
el_GR: Analytics χρηστών

en: Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης

en: Open - currently active
el_GR: Ανοιχτή - ενεργή

en: Merged - superceded by another basket
el_GR: Συγχωνεύτηκε - υποκαταστάθηκε από άλλο καλάθι

en: Saved - for items to be purchased later
el_GR: Αποθηκεύτηκε - προϊόντα για μετέπειτα παραγγελία

en: Frozen - the basket cannot be modified
el_GR: Κλειδωμένο - το καλάθι δε μπορεί να τροποποιηθεί

en: Submitted - has been ordered at the checkout
el_GR: Καταχωρημένο - έγινε παραγγελία στο checkout

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Vouchers
el_GR: Κουπόνια

en: Date created
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Date merged
el_GR: Ημερομηνία συγχώνευσης

en: Date submitted
el_GR: Ημερομηνία καταχώρησης

en: Basket
el_GR: Καλάθι

en: Baskets
el_GR: Καλάθια

en: %(status)s basket (owner: %(owner)s, lines: %(num_lines)d)
el_GR: Κατάσταση καλαθιού %(status)s  (ιδιοκτήτης: %(owner)s, εγγραφές: %(num_lines)d)

en: Due to technical limitations we are not able to ship more than %(threshold)d items in one order.
el_GR: Λόγω των τεχνικών περιορισμών δεν είμαστε σε θέση να αποστείλουμε περισσότερα από %(threshold)d αντικείμενα σε μια παραγγελία.

en: Line Reference
el_GR: Αναφορά Εγγραφής

en: Quantity
el_GR: Ποσότητα

en: Currency
el_GR: Ισοτιμία

en: Price excl. Tax
el_GR: Τιμή χωρίς Φ.Π.Α.

en: Price incl. Tax
el_GR: Τιμή με Φ.Π.Α.

en: Basket line
el_GR: Εγγραφή καλαθιού

en: Basket lines
el_GR: Εγγραφές καλαθιού

en: Basket #%(basket_id)d, Product #%(product_id)d, quantity %(quantity)d
el_GR: Καλάθι #%(basket_id)d, προϊόν #%(product_id)d, ποσότητα %(quantity)d

en: You cannot modify a %s basket
el_GR: Δεν μπορείτε να τροποποιήσετε ένα  %s καλάθι

en: The price of '%(product)s' has increased from %(old_price)s to %(new_price)s since you added it to your basket
el_GR: Η τιμή του '%(product)s' αυξήθηκε από %(old_price)s σε %(new_price)s από τότε που το προσθέσατε στο καλάθι σας

en: The price of '%(product)s' has decreased from %(old_price)s to %(new_price)s since you added it to your basket
el_GR: Η τιμή του '%(product)s' μειώθηκε από %(old_price)s σε %(new_price)s από τότε που το προσθέσατε στο καλάθι σας

en: Line
el_GR: Εγγραφή

en: Option
el_GR: Επιλογή

en: Value
el_GR: Τιμή

en: Line attribute
el_GR: Xαρακτηριστικό εγγραφής

en: Line attributes
el_GR: Xαρακτηριστικά εγγραφής

en: Save for Later
el_GR: Αποθήκευση για αργότερα

en: Move to Basket
el_GR: Μεταφορά στο καλάθι

en: Code
el_GR: Κωδικός

en: Variant
el_GR: Παραλλαγή

en: Please select a valid product
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε ένα έγκυρο προϊόν

en: Due to technical limitations we are not able to ship more than %(threshold)d items in one order. Your basket currently has %(basket)d items.
el_GR: Λόγω των τεχνικών περιορισμών δεν είμαστε σε θέση να αποστείλουμε περισσότερα από %(threshold)d αντικείμενα σε μια παραγγελία. Το καλάθι σας έχει αυτή τη στιγμή %(basket)d αντικείμενα.

en: This product cannot be added to the basket as its currency isn't the same as other products in your basket
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν μπορεί να προστεθεί στο καλάθι σας καθώς η τιμή του είναι σε διαφορετικό νόμισμα από αυτήν των υπόλοιπων προϊόντων στο καλάθι σας

en: We have merged a basket from a previous session. Its contents might have changed.
el_GR: Συγχωνεύσαμε ένα καλάθι από προηγούμενη σύνδεση. Τα περιεχόμενα του ίσως έχουν αλλάξει.

en: User ID
el_GR: ID Χρήστη

en: Basket status
el_GR: Κατάσταση καλαθιού

en: Num lines
el_GR: Αριθμός εγγραφών

en: Num items
el_GR: Αριθμός αντικειμένων

en: Date of creation
el_GR: Ημερομηνία δημιουργίας

en: Time since creation
el_GR: Χρόνος απο την δημιουργία

en: Open baskets
el_GR: Ανοιχτά καλάθια αγορών

en: Time between creation and submission
el_GR: Ενδιάμεσος χρόνος μεταξύ δημιουργίας και αποστολής

en: Submitted baskets
el_GR: Αποσταλθέντα καλάθια

en: You can't save an item for later if you're not logged in!
el_GR: Δεν μπορείτε να αποθηκεύσετε ένα στοιχείο για αργότερα αν δεν είστε συνδεδεμένοι!

en: Your basket couldn't be updated. Please correct any validation errors below.
el_GR: Το καλάθι δεν ενημερώθηκε. Διορθώστε τα παρακάτω λάθη.

en: The '%(code)s' voucher has expired
el_GR: Το κουπόνι '%(code)s' έχει λήξει

en: The '%(code)s' voucher is not active
el_GR: Το κουπόνι '%(code)s' δεν είναι ενεργό

en: Your basket does not qualify for a voucher discount
el_GR: Το καλάθι σας δεν πληροί τις προϋποθέσεις για εκπτωτικά κουπόνια

en: Voucher '%(code)s' added to basket
el_GR: Το κουπόνι '%(code)s' προσθέθηκε στο καλάθι

en: You have already added the '%(code)s' voucher to your basket
el_GR: Έχετε ήδη προσθέσει το κουπόνι '%(code)s' στο καλάθι

en: No voucher found with code '%(code)s'
el_GR: Δεν βρέθηκε κουπόνι με κωδικό '%(code)s'

en: Please enter a voucher code
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε έναν κωδικό κουπονιού

en: Voucher '%s' removed from basket
el_GR: Το κουπόνι '%s' αφαιρέθηκε απο το καλάθι αγορών

en: Slug
el_GR: Λεκτικό URL (Slug)

en: Requires shipping?
el_GR: Απαιτεί μεταφορικά;

en: Track stock levels?
el_GR: Παρακολούθηση κατάστασης στοκ;

en: Options
el_GR: Επιλογές

en: Product class
el_GR: Είδος προϊόντος

en: Product classes
el_GR: Κλάσεις προϊόντων

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Category
el_GR: Κατηγορία

en: Categories
el_GR: Κατηγορίες

en: Product category
el_GR: Κατηγορία προϊόντος

en: Product categories
el_GR: Κατηγορίες προϊότων

en: Stand-alone product
el_GR: Αυτόνομο προϊόν

en: Parent product
el_GR: Γονικό προϊόν

en: Child product
el_GR: Θυγατρικό προϊόν

en: Product structure
el_GR: Δομή προϊόντος

en: Universal Product Code (UPC) is an identifier for a product which is not specific to a particular  supplier. Eg an ISBN for a book.
el_GR: Ο Καθολικός Κωδικός Προϊόντος (UPC) είναι ένας κωδικός για ένα προϊόν που δεν είναι συνδεδεμένος με έναν προμηθευτή, πχ το ISBN για ένα βιβλίο

en: Only choose a parent product if you're creating a child product.  For example if this is a size 4 of a particular t-shirt.  Leave blank if this is a stand-alone product (i.e. there is only one version of this product).
el_GR: Διαλέξτε ένα γονικό προϊόν μόνο αν δημιοργήτε ένα θυγατρικό προϊόν. Για παράδειγμα, αν αυτό είναι το νούμερο 4 για μια συγκεκριμένη μπλούζα. Αφήστε κενό αν είναι ένα ανυτόνομο προϊόν (πχ υπάρχει μόνο μια έκδοση αφτού του προϊόντος)

[ctx: Product title]
en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Product type
el_GR: Τύπος προϊόντος

en: Choose what type of product this is
el_GR: Επιλέξτε τον τύπο του προϊόντος

en: Attributes
el_GR: Xαρακτηριστικά

en: A product attribute is something that this product may have, such as a size, as specified by its class
el_GR: Ένα χαρακτηριστικό προϊόντος είναι κάτι που ένα προϊόν ίσως να έχει, όπως το μέγεθος, όπως προσδιορίζεται από την κλάση του

en: Product options
el_GR: Επιλογές προϊόντος

en: Options are values that can be associated with a item when it is added to a customer's basket.  This could be something like a personalised message to be printed on a T-shirt.
el_GR: Οι επιλογές είναι οι τιμές που μπορούν να σχετίζονται με ένα στοιχείο όταν προστίθεται στο καλάθι αγορών του πελάτη. Αυτό θα μπορούσε να είναι κάτι σαν ένα εξατομικευμένο μήνυμα που θα εκτυπωθεί σε ένα μπλουζάκι.

en: Recommended products
el_GR: Προτεινόμενα προϊόντα

en: These are products that are recommended to accompany the main product.
el_GR: Αυτά είναι τα προτινόμενα προϊόντα για το κύριο προϊόν

en: Rating
el_GR: Βαθμολογία

en: Date updated
el_GR: Ημερομηνία ενημέρωσης

en: Is discountable?
el_GR: Μπορεί να έχει έκπτωση;

en: This flag indicates if this product can be used in an offer or not
el_GR: Αυτή η επιλογή καθορίζει αν αυτό το προϊόν μπορεί να χρησιμοποειθεί σε προσφορά ή όχι

en: Products
el_GR: Προϊόντα

en: Your product must have a title.
el_GR: Το προϊόν πρέπει να έχει έναν τίτλο.

en: Your product must have a product class.
el_GR: Το προϊόν πρέπει να έχει μιά κλάση προϊόντος.

en: Only child products can have a parent.
el_GR: Μόνο θυγατρικά προϊόντα μπορούν να έχουν γονικό προϊόν.

en: A child product needs a parent.
el_GR: Ένα θυγατρικό προϊόν χρειάζεται ένα γονικό προϊόν.

en: You can only assign child products to parent products.
el_GR: Μπορείτε να καθορίσετε θυγατρικά προϊόντα μόνο σε γονικά προϊόντα.

en: A child product can't have a product class.
el_GR: Ένα θυγατρικό προϊόν δεν μπορεί να έχει κλάση προϊόντος.

en: A child product can't have a category assigned.
el_GR: Ένα θυγατρικό προϊόν δεν μπορεί να έχει κατηγορία.

en: A child product can't have options.
el_GR: Ένα θυγατρικό προϊόν δεν μπορεί να έχει επιλογές.

en: A parent product can't have stockrecords.
el_GR: Ένα γονικό προϊόν δεν μπορεί να έχει καταχώριση στοκ.

en: The specified parent product is a child product.
el_GR: Το συγκεκριμένο γονικό προϊόν είναι θυγατρικό.

en: One can't add a child product to a product with stock records.
el_GR: Ένα θυγατρικό προϊόν δεν μπορεί να προστεθεί σε προϊόν με καταχώριση στοκ.

en: Primary product
el_GR: Κύριο προϊόν

en: Recommended product
el_GR: Προτεινόμενο προϊόν

en: Ranking
el_GR: Κατάταξη

en: Determines order of the products. A product with a higher value will appear before one with a lower ranking.
el_GR: Καθορίζει τη σειρά εμφάνισης των προϊόντων. Ένα προϊόν με μεγαλύτερη τιμή θα εμφανιστεί πριν από ένα με μικρότερη κατάταξη.

en: Product recommendation
el_GR: Προϊόν που προτείνεται

en: Product recomendations
el_GR: Προϊόντα που προτείνονται

en: Code can only contain the letters a-z, A-Z, digits, and underscores, and can't start with a digit.
el_GR: Ο κωδικός μπορεί μόνο να περιέχει τα γράμματα a-z, A-Z, αριθμούς, μείον και underscore, και δεν μπορεί να ξεκινάει με αριθμό

en: Text
el_GR: Κείμενο

en: Integer
el_GR: Ακέραιος

en: True / False
el_GR: Αληθές / Ψευδές

en: Float
el_GR: Δεκαδικός

en: Rich Text
el_GR: Εμπλουτισμένο Κείμενο

en: Date
el_GR: Ημερομηνία

en: Entity
el_GR: Οντότητα

en: File
el_GR: Αρχείο

en: Type
el_GR: Τύπος

en: Option Group
el_GR: Ομάδα Επιλογών

en: Required
el_GR: Απαιτείται

en: Product attribute
el_GR: Χαρακτηριστικό προϊόντος

en: Product attributes
el_GR: Xαρακτηριστικά προϊόντων

en: Must be str or unicode
el_GR: Πρέπει να είναι str ή unicode

en: Must be a float
el_GR: Πρέπει να είναι δεκαδικός

en: Must be an integer
el_GR: Πρέπει να είναι ακέραιος

en: Must be a date or datetime
el_GR: Πρέπει να είναι μια ημερομηνία ή ημερομηνία και ώρα

en: Must be a boolean
el_GR: Πρέπει να είναι λογική τιμή

en: %(enum)s is not a valid choice for %(attr)s
el_GR: Το %(enum)s δεν είναι έγκυρη επιλογή για %(attr)s

en: Must be a file field
el_GR: Πρέπει να είναι πεδίο του αρχείου

en: Attribute
el_GR: Xαρακτηριστικό

en: Boolean
el_GR: Λογική

en: Richtext
el_GR: Εμπλουτισμένο κείμενο

en: Value option
el_GR: Τιμή επιλογής

en: Product attribute value
el_GR: Τιμή χαρακτηριστικού προϊόντος

en: Product attribute values
el_GR: Τιμές χαρακτηριστικών προϊόντων

en: Attribute option group
el_GR: Γκρουπ επιλογών χαρακτηριστικών

en: Attribute option groups
el_GR: Γκρουπ επιλογών χαρακτηριστικών

en: Group
el_GR: Ομάδα

en: Attribute option
el_GR: Επιλογή χαρακτηριστικού

en: Attribute options
el_GR: Επιλογές χαρακτηριστικών

en: Required - a value for this option must be specified
el_GR: Υποχρεωτικό - μια τιμή για την επιλογή αυτή πρέπει να καθορίστεί

en: Optional - a value for this option can be omitted
el_GR: Προαιρετικό - Η τιμή για την επιλογή αυτή μπορεί να παραλειφθεί

en: Original
el_GR: Αυθεντικό

en: Caption
el_GR: Λεζάντα

en: An image with a display order of zero will be the primary image for a product
el_GR: Μία εικόνα με σειρά εμφάνισης μηδέν θα είναι η κύρια εικόνα για ένα προϊόν

en: Product image
el_GR: Εικόνα προϊόντος

en: Product images
el_GR: Εικόνες προϊόντος

en: Catalogue
el_GR: Κατάλογος

en: %(obj)s has no attribute named '%(attr)s'
el_GR: Το %(obj)s δεν έχει χαρακτηριστικό με το όνομα '%(attr)s'

en: %(attr)s attribute cannot be blank
el_GR: Το χαρακτηριστικό '%(attr)s' δεν μπορεί να είναι κενό

en: %(attr)s attribute %(err)s
el_GR: %(attr)s χαρακτηριστικό %(err)s

[ctx: Product review title]
en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Body
el_GR: Κείμενο

[ctx: Anonymous reviewer name]
en: Name
el_GR: Όνομα

en: Requires moderation
el_GR: Απαιτεί διαχειριστή

en: Approved
el_GR: Εγκρίθηκε

en: Rejected
el_GR: Απορρίπτεται

en: Total Votes
el_GR: Σύνολο Ψήφων

en: Delta Votes
el_GR: Διαφορά ψήφων

en: Product review
el_GR: Αξιολόγηση προϊόντος

en: Product reviews
el_GR: Αξιολογήσεις προϊόντος

en: Anonymous reviews must include a name and an email
el_GR: Οι ανώνυμες αξιολογήσεις πρέπει να συνοδεύονται με όνομα και email

en: anonymous
el_GR: ανώνυμος

en: Only signed in users can vote
el_GR: Μόνο συνδεδεμένοι χρήστες μπορούν να ψηφίζουν

en: Up
el_GR: Πάνω

en: Down
el_GR: Κάτω

en: Delta
el_GR: Διαφορά

en: Vote
el_GR: Ψήφος

en: Votes
el_GR: Ψήφοι

en: You cannot vote on your own reviews
el_GR: Δεν μπορείτε να ψηφίσετε για τις δικές σας αξιολογήσεις

en: Only signed-in users can vote on reviews
el_GR: Μόνο συνδεδεμένοι χρήστες μπορούν να ψηφίζουν αξιολογήσεις

en: You can only vote once on a review
el_GR: Μπορείτε να ψηφίσετε μόνο μία φορά αξιολογήσεις

en: Recency
el_GR: Πρόσφατο

en: Sort by
el_GR: Ταξινόμηση κατά

en: You have already reviewed this product!
el_GR: Έχετε ήδη αξιολόγησεί αυτό το προϊόν!

en: You can't leave a review for this product.
el_GR: Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αυτό το προϊόν.

en: Thank you for reviewing this product
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την αξιολόγηση του προϊόντος

en: Thanks for voting!
el_GR: Σας ευχαριστούμε για την ψηφοφορία!

en: %(filename)s is not a valid image (%(error)s)
el_GR: Το όνομα αρχείου %(filename)s δεν είναι μια έγκυρη εικόνα (%(error)s)

en: %s is not a valid image archive
el_GR: %s δεν είναι έγκυρο αρχείο εικόνας

en: The given page number was invalid.
el_GR: Ο συγκεκριμένος αριθμός σελίδας δεν ήταν έγκυρος.

en: All products
el_GR: Όλα τα προϊόντα

en: Checkout
el_GR: Ταμείο

en: My email address is
el_GR: Το email μου είναι

en: I am a new customer and want to checkout as a guest
el_GR: Είμαι ένας καινούργιος πελάτης και θέλω να ολοκληρώσω την αγορά ως επισκέπτης

en: I am a new customer and want to create an account before checking out
el_GR: Είμαι καινούργιος πελάτης και θέλω να δημιουργήσω ένα λογαριασμό πριν την ολοκλήρωση της αγοράς

en: I am a returning customer, and my password is
el_GR: Είμαι ήδη πελάτης, και ο κωδικός μου είναι

en: You need to add some items to your basket to checkout
el_GR: Θα χρειαστεί να προσθέσετε κάποια στοιχεία στο καλάθι αγορών σας για το ταμείο

en: '%(title)s' is no longer available to buy (%(reason)s). Please adjust your basket to continue
el_GR: Το '%(title)s' δεν είναι πλέον διαθέσιμο για αγορά (%(reason)s). Παρακαλώ διορθώστε το καλάθι σας για να συνεχίσετε

en: Please either sign in or enter your email address
el_GR: Ένας χρήστης με αυτήν τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου υπάρχει ήδη

en: Please choose a shipping address
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε μια διεύθυνση αποστολής

en: Your previously chosen shipping address is no longer valid.  Please choose another one
el_GR: Η προηγούμενα επιλεγμένη διεύθυνση αποστολής δεν είναι πλέον έγκυρη. Παρακαλώ επιλέξτε μία άλλη

en: Please choose a shipping method
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε έναν τρόπο αποστολής

en: Your previously chosen shipping method is no longer valid.  Please choose another one
el_GR: Η προηγούμενα επιλεγμένη μέθοδος αποστολής δεν είναι πλέον έγκυρη. Παρακαλώ διαλέξτε μία άλλη

en: Create your account and then you will be redirected back to the checkout process
el_GR: Δημιουργήστε ένα λογαριασμό και θα οδηγηθήτε πίσω στην διαδικασία ολοκλήρωσης της αγοράς

en: Address saved
el_GR: Η διεύθυνση έχει αποθηκευτεί

en: Address deleted
el_GR: Η διεύθυνση έχει διαγραφεί

en: Shipping is unavailable for your chosen address - please choose another
el_GR: Η αποστολή στην επιλεγμένη διεύθυνση δεν είναι διαθέσιμη - παρακαλώ επιλέξτε μία άλλη

en: Your submitted shipping method is not permitted
el_GR: Η μέθοδος αποστολής που υποβάλλατε δεν επιτρέπεται

en: A problem occurred while processing payment for this order - no payment has been taken.  Please contact customer services if this problem persists
el_GR: Υπήρξε ένα πρόβλημα κατά τη διάρκεια της διαδικασίας πληρωμής για αυτήν την παραγγελία - καμία πληρωμή δεν έγινε. Παρακαλώ επικοινωνήστε με την υποστήριξη πελατών αν αυτό το πρόβλημα εξακολουθεί να συμβαίνει

en: No order found
el_GR: Δεν βρέθηκε προσφορά

en: email address
el_GR: διεύθυνση email

en: Staff status
el_GR: Προσωπικό

en: Designates whether the user can log into this admin site.
el_GR: Καθορίζει αν ο χρήστης μπορεί να συνδεθεί σε αυτό το σάιτ διαχείρησης.

en: Active
el_GR: Ενεργό

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
el_GR: Καθορίζει αν ο χρήστης είναι ενεργός. Απεπιλέξτε το αντί να διαγράψετε το λογαριασμό.

en: date joined
el_GR: ημερομηνία δημιουργία λογαριασμού

en: Users
el_GR: Χρήστες

en: Subject
el_GR: Θέμα

en: Body Text
el_GR: Κείμενο

en: Body HTML
el_GR: Κείμενο HTML

en: Date Sent
el_GR: Ημερομηνία αποστολής

en: This is just used for organisational purposes
el_GR: Αυτό χρησιμοποιείται μόνο για οργανωτικούς λόγους

en: Order related
el_GR: Σχετικά με παραγγελία

en: User related
el_GR: Σχετικά με χρήστη

en: HTML template
el_GR: Πρότυπο HTML

en: SMS Template
el_GR: Πρότυπο SMS

en: SMS template
el_GR: Πρότυπο SMS

en: Date Updated
el_GR: Ημερομηνία Ενημέρωσης

en: Inbox
el_GR: Εισερχόμενα

en: Archive
el_GR: Αρχείο

en: Notification
el_GR: Ειδοποίηση

en: Notifications
el_GR: Ειδοποιήσεις

en: Key
el_GR: Κλειδί

en: Not yet confirmed
el_GR: Δεν έχει ακόμη επιβεβαιωθεί

en: Cancelled
el_GR: Ακυρωμένα

en: Closed
el_GR: Κλειστά

en: Date confirmed
el_GR: Ημερομηνιά επιβεβαιώσης

en: Date cancelled
el_GR: Ημερομηνιά ακύρωσης

en: Date closed
el_GR: Ημερομηνία κλεισίματος

en: Product alerts
el_GR: Ειδοποιήσεις προϊόντων

en: Product Alerts
el_GR: Ειδοποιήσεις Προϊόντων

en: An alert has been created
el_GR: Μια ειδοποίηση έχει δημιουργηθεί

en: A confirmation email has been sent to %s
el_GR: Ένα email επιβεβαίωσης έχει σταλεί στο %s

en: Your stock alert is now active
el_GR: Η ενημέρωση αποθεμάτος σας είναι τώρα ενεργή

en: Your stock alert cannot be confirmed
el_GR: Η ενημέρωση αποθεμάτος σας δεν μπορεί να επιβεβαιωθεί

en: Your stock alert has been cancelled
el_GR: Η ενημέρωση αποθεμάτος σας έχει ακυρωθεί

en: Your stock alert cannot be cancelled
el_GR: Η ενημέρωση αποθεμάτος σας δεν είναι δυνατό να ακυρωθεί

en: Customer
el_GR: Πελάτης

en: Email address
el_GR: Διεύθυνση Email

en: Password
el_GR: Κωδικός

en: The entered password is not valid!
el_GR: Ο κωδικός δεν είναι έγκυρος!

en: Confirm password
el_GR: Επιβεβαίωση Κωδικού

en: The two password fields didn't match.
el_GR: Τα δύο πεδία κωδικού πρόσβασης δεν ταιριάζουν.

[ctx: start date]
en: From
el_GR: Απο

[ctx: end date]
en: To
el_GR: Προς

en: Order number
el_GR: Αριθμός παραγγελίας

en: At least one field is required.
el_GR: Τουλάχιστον ένα πεδίο είναι απαραίτητο.

en: All orders
el_GR: Όλες οι παραγγελίες

en: Orders placed between %(date_from)s and %(date_to)s and order number containing %(order_number)s
el_GR: Παραγγελίες που έγιναν μεταξύ %(date_from)s και %(date_to)s και ο αριθμός παραγγελίας να περιέχει %(order_number)s

en: Orders placed between %(date_from)s and %(date_to)s
el_GR: Παραγγελίες που έγιναν μεταξύ %(date_from)s και %(date_to)s

en: Orders placed since %(date_from)s and order number containing %(order_number)s
el_GR: Παραγγελίες που έγιναν μετά απο %(date_from)s και ο αριθμός παραγγελίας περιέχει %(order_number)s

en: A user with this email address already exists
el_GR: Υπάρχει ήδη ένας χρήστης με αυτήν τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Send notification to
el_GR: Αποστολή ειδοποίησης σε

en: Enter your email
el_GR: Εισάγετε το email σας

en: You already have an active alert for this product
el_GR: Έχετε ήδη ενεργή ειδοποίηση για αυτό το προϊόν.

en: Thanks for registering!
el_GR: Ευχαριστούμε για την εγγραφή!

en: Profile
el_GR: Προφίλ

en: Edit Profile
el_GR: Επεξεργασία Προφίλ

en: Profile updated
el_GR: Το Προφίλ ενημερώθηκε

en: Delete profile
el_GR: Διαγραφή προφίλ

en: Your profile has now been deleted. Thanks for using the site.
el_GR: Το προφίλ σας έχει διαγραφεί. Ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε το site μας.

en: Change Password
el_GR: Αλλαγή Κωδικού

en: Password updated
el_GR: Ο κωδικός ενημερώθηκε

en: Email History
el_GR: Ιστορικό Ηλ. Ταχυδρομείου

en: Order History
el_GR: Ιστορικό Παραγγελιών

en: Order
el_GR: Παραγγελία

en: All available lines from order %(number)s have been added to your basket
el_GR: Όλες οι εγγραφές από την παραγγελία αριθ. %(number)s  προστέθηκαν στο καλάθι σας

en: It is not possible to re-order order %(number)s as none of its lines are available to purchase
el_GR: Δεν ήταν δυνατόν να κάνετε ξανά την παραγγελία αριθ. %(number)s καθώς καμία απ τις εγγραφές της δεν είναι διαθέσιμη προς αγορά

en: '%s' has been added to your basket
el_GR: '%s' έχει προστεθεί στο καλάθι αγορών σας

en: Address Book
el_GR: Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Add a new address
el_GR: Προσθήκη νεας διεύθυνσης

en: Address '%s' created
el_GR: Η διεύθυνση '%s' δημιουργήθηκε

en: Edit address
el_GR: Επεξεργασία διεύθυνσης

en: Address '%s' updated
el_GR: Η διεύθυνση '%s' ενημερώθηκε

en: Delete address?
el_GR: Να γίνει διαγραφή της διεύθυνσης;

en: Address '%s' deleted
el_GR: Η διεύθυνση '%s' διαγράφηκε

en: We do not ship to this country
el_GR: Δεν κάνουμε αποστολές στην χώρα σας

en: Wish Lists
el_GR: Λίστες Επιθυμιών

en: Quantities updated.
el_GR: Οι ποσότητες ενημερώθηκαν.

en: Create a new wish list
el_GR: Δημιουργία νεας λίστας επιθυμιών

en: The requested product no longer exists
el_GR: Το προϊόν που ζητήσατε δεν υπάρχει πλέον.

en: Your wishlist has been created
el_GR: Η λίστα επιθυμιών σας δημιουργήθηκε.

en: %(title)s has been added to your wishlist
el_GR: %(title)s προστέθηκε στην λίστα επιθυμιών σας

en: Delete %s
el_GR: Διαγραφή %s

en: Remove %s
el_GR: Αφαίρεση %s

en: Create a new product of type
el_GR: Δημιουργία νέου προϊόντος με Τύπο

en: -- Choose type --
el_GR: -- Επιλογή τύπου --

en: Product title
el_GR: Τίτλος προϊόντος

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Variants
el_GR: Παραλλαγές

en: Stock records
el_GR: Εγγραφές αποθέματος

en: Actions
el_GR: Ενέργειες

en: %s Category | %s Categories
el_GR[0]: %s Κατηγορία
el_GR[1]: %s Κατηγορίες

en: Product search results
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης προϊόντων

en: Create new %(product_class)s product
el_GR: Δημιουργία νέου %(product_class)s προϊόντος

en: Delete product?
el_GR: Να γίνει διαγραφή προϊόντος;

en: Deleted product '%s'
el_GR: Διαγράφηκε το προϊόν '%s'

en: Alerts with status "%s"
el_GR: Ειδοποιήσεις με κατάσταση "%s"

en: All alerts
el_GR: Όλες οι ειδοποιήσεις

en: Add a new category
el_GR: Προσθήκη νέας κατηγορίας

en: Category created successfully
el_GR: Η κατηγορία δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Update category '%s'
el_GR: Ενημέρωση κατηγορίας '%s'

en: Category updated successfully
el_GR: Η κατηγορία ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Category deleted successfully
el_GR: Η κατηγορία διαγράφηκε με επιτυχία

en: Add a new product type
el_GR: Δημιουργία νέου Τύπου προϊόντος

en: Product type created successfully
el_GR: Ο Τύπος προϊόντος δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Product Types
el_GR: Τύποι Προϊόντων

en: Email subject template
el_GR: Πρότυπο θέματος email

en: Email body text template
el_GR: πρότυπο σώματος κειμένου email

en: Email body HTML template
el_GR: πρότυπο σώματος HTML email

en: Preview email
el_GR: Προεπισκόπηση email

en: No order found with this number
el_GR: Δεν βρέθηκε παραγγελία με αυτόν τον αριθμό

en: Please enter an email address
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε μια διεύθυνση email

en: The submitted form was not valid, please correct the errors and resubmit
el_GR: Η αποστολή της φόρμας δεν ήταν έγκυρη, παρακαλούμε διορθώστε τα λάθη και ξανακάντε αποστολή

en: Email saved
el_GR: Το email αποθηκεύτηκε

en: A preview email has been sent to %s
el_GR: Ένα email προεπισκόπησης έχει σταλεί στο  %s

en: Dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου

en: Start date
el_GR: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el_GR: Ημερομηνία λήξης

en: Offer name
el_GR: Όνομα προσφοράς

en: Is active?
el_GR: Είναι ενεργό;

en: Order date
el_GR: Ημερομηνία παραγγελίας

en: Order total
el_GR: Σύνολο παραγγελίας

en: Cost
el_GR: Κόστος

en: All offers
el_GR: Όλες οι προσφορές

en: Offers matching '%s'
el_GR: Προσφορές που ταιριάζουν με '%s'

en: %s step not complete
el_GR: Το βήμα %s δεν έχει ολοκληρωθεί

en: Offer '%s' updated
el_GR: Η προσφορά '%s' ενημερώθηκε

en: Offer '%s' created!
el_GR: Η προσφορά '%s' δημιουργήθηκε!

en: Name and description
el_GR: Όνομα και περιγραφή

en: Restrictions
el_GR: Περιορισμοί

en: Offer deleted!
el_GR: Η προσφορά '%s' διαγράφηκε!

en: Offer is already suspended
el_GR: Η προσφορά έχει ήδη ανασταλεί

en: Offer suspended
el_GR: Η προσφορά ανασταλεί

en: Orders placed since %s
el_GR: Παραγγελίες που έγιναν απο %s

en: Orders placed until %s
el_GR: Παραγγελίες που έγιναν μέχρι %s

en: Customer name
el_GR: Όνομα πελάτη

en: Product name
el_GR: Όνομα προϊόντος

en: Partner SKU
el_GR: SKU Συνεργάτη

en: Date from
el_GR: Ημερομηνιά απο

en: Date to
el_GR: Ημερομηνιά έως

en: Voucher code
el_GR: Κωδικός κουπονιού

en: Payment method
el_GR: Τρόπος πληρωμής

en: Get results as
el_GR: Λήψη αποτελέσματος ως

en: Order value
el_GR: Αξία παραγγελίας

en: Date of purchase
el_GR: Ημερομηνία αγοράς

en: Number of items
el_GR: Αριθμός αντικειμένων

en: Order status
el_GR: Κατάσταση παραγγελίας

en: Customer email address
el_GR: Διεύθυνση email Πελάτη

en: Deliver to name
el_GR: Παράδοση σε

en: Bill to name
el_GR: Χρέωση σε

en: The new status '%s' is not valid
el_GR: Η νέα κατάσταση '%s' δεν είναι έγκυρη

en: The new status '%s' is not valid for this order
el_GR: Η νέα κατάσταση '%s' δεν είναι έγκυρη για αυτή τη παραγγελία

en: Unable to change order status due to payment error: %s
el_GR: Αδυναμία αλλαγής της κατάστασης της παραγγελίας λόγω σφάλματος πληρωμής: %s

en: Order status changed from '%(old_status)s' to '%(new_status)s'
el_GR: Η κατάσταση της παραγγελίας άλλαξε απο '%(old_status)s' σε '%(new_status)s'

en: No valid action submitted
el_GR: Απεστάλει μη έγκυρη ενέργεια

en: Invalid action
el_GR: Μη έγκυρη ενέργεια

en: You must select some lines to act on
el_GR: Πρέπει να επιλέξετε κάποιες εγγραφές για να γίνουν οι ενέργειες σε αυτές

en: Note saved
el_GR: Η σημείωση απηθηκεύτηκε

en: Note cannot be deleted
el_GR: Η σημείωση δεν είναι δυνατό να διαγραφεί

en: Note deleted
el_GR: Η σημείωση έχει διαγραφεί

en: Please choose a valid amount
el_GR: Παρακαλώ επιλέξτε ένα έγκυρο ποσό

en: '%(status)s' is not a valid new status for line %(line_id)d
el_GR: '%(status)s' δεν είναι έγκυρη νέα κατάσταση για τη εγγραφή %(line_id)d

en: Status of line #%(line_id)d changed from '%(old_status)s' to '%(new_status)s'
el_GR: Η κατάσταση της εγγραφής #%(line_id)d άλλαξε απο '%(old_status)s' σε '%(new_status)s'

en: The event type '%s' is not valid
el_GR: Ο τύπος συμβάντος '%s' δεν είναι έγκυρος

en: %(field)s changed from '%(old_value)s' to '%(new_value)s'
el_GR: Το πεδίο %(field)s άλλαξε απο '%(old_value)s' σε '%(new_value)s'

en: Delivery address updated:
    %s
el_GR: Η διεύθυνση παράδοσης ενημερώθηκε:
    %s

en: Delivery address updated
el_GR: Η διεύθυνση παράδοσης ενημερώθηκε

[ctx: Page title]
en: Title
el_GR: Τίτλος

en: All pages
el_GR: Όλες οι σελίδες

en:  with title containing '%s'
el_GR: με τον τίτλο να περιέχει '%s'

en: Create New Page
el_GR: Δημιουργία Σελίδας

en: Deleted page '%s'
el_GR: Έγινε διαγραφή της σελίδας '%s'

[ctx: Partner's name]
en: Name
el_GR: Όνομα

en: User role
el_GR: Ρόλος χρήστη

en: Confirm Password
el_GR: Επιβεβαίωση Κωδικού

en: All partners
el_GR: Όλες οι συνεργάτες

en: Create new partner
el_GR: Δημιουργία νέου  συνεργάτη

en: Create user
el_GR: Δημιουργία χρήστη

en: Edit user '%s'
el_GR: Επεξεργασία χρήστη  '%s'

en: Promotion type
el_GR: Τύπος προώθησης

en: Position
el_GR: Θέση

en: Content block removed successfully
el_GR: Το μπλοκ περιεχομένου αφαιρεθεί επιτυχώς

en: Content block created successfully
el_GR: Το μπλοκ περιεχομένου δημιουργήθηκε με επιτυχία

en: Create a new %s content block
el_GR: Δημιουργήστε ένα νέο %s μπλοκ περιεχομένου

en: Update content block
el_GR: Ενημέρωση μπλόκ περιεχομένου

en: Content block updated successfully
el_GR: Το μπλόκ περιεχομένου ενημερώθηκε με επιτυχία

en: Content block '%(block)s' added to page '%(page)s'
el_GR: Το μπλόκ περιεχομένου %(block)s' προσθέθηκε στην σελίδα '%(page)s'

en: No link found to delete
el_GR: Δεν βρέθηκε σύνδεσμος για διαγραφή

en: Content block removed from page '%s'
el_GR: Το μπλόκ περιεχομένου αφαιρέθηκε απο την σελίδα '%s'

en: Product list promotion updated
el_GR: Η προώθηση της λίστας προϊόντων ενημερώθηκε

en: Content block deleted successfully
el_GR: Το μπλόκ περιεχομένου διαγράφηκε με επιτυχία

en: Either comma-separated, or one identifier per line
el_GR: Είτε διαχωρισμένα με κόμμα, ή ένα αναγνωριστικό ανά γραμμή

en: Create range
el_GR: Δημιουργία εύρους

en: Report Type
el_GR: Τύπος Αναφοράς

en: Download
el_GR: Λήψη

en: You do not have access to this report
el_GR: Δεν έχετε πρόσβαση σε αυτή την αναφορά

en: Reviews dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου αξιολογήσεων

en: Keyword
el_GR: Λέξη κλειδί

en:  created after %s
el_GR: δημιουργήθηκε μετά απο %s

en:  created before %s
el_GR: δημιουργήθηκε πριν απο %s

en:  created between %(start_date)s and %(end_date)s
el_GR: δημιουργήθηκαν μεταξύ %(start_date)s και %(end_date)s

en: All reviews
el_GR: Όλες οι αξιολογήσεις

en:  with status matching '%s'
el_GR: με κατάσταση να ταιριάζει με '%s'

en:  with keyword matching '%s'
el_GR: με λέξη-κλειδι να ταιριάζει με '%s'

en:  with customer name matching '%s'
el_GR: με το όνομα του πελάτη να ταιριάζει με '%s'

en: %d Row | %d Rows
el_GR[0]: %d Γραμμή
el_GR[1]: %d Γραμμές

[ctx: User's name]
en: Name
el_GR: Όνομα

en: All users
el_GR: Όλοι οι χρήστες

en:  with name matching '%s'
el_GR: με το όνομα να ταιριάζει με '%s'

en: All Alerts
el_GR: Όλες οι ειδοποιήσεις

en: Product alert saved
el_GR: Η ειδοποιήση προϊόντος αποθηκεύτηκε

en: Product alert deleted
el_GR: Η ειδοποιήση προϊόντος διαγράφηκε

en: Usage
el_GR: Χρήση

en: Which products get a discount?
el_GR: Ποια προϊόντα έχουν έκπτωση;

en: Discount type
el_GR: Είδος έκπτωσης

en: Discount value
el_GR: Αξία έκπτωσης

en: The name '%s' is already in use
el_GR: Το όνομα '%s' είναι ήδη σε χρήση

en: The code '%s' is already in use
el_GR: Ο κωδικός '%s' είναι ήδη σε χρήση

en: The start date must be before the end date
el_GR: Η ημερομηνία έναρξης πρέπει να είναι προγενέστερη της ημερομηνίας λήξης

en: Is Active?
el_GR: Είναι Ενεργό;

en: All vouchers
el_GR: Όλα τα κουπόνια

en: with name matching '%s'
el_GR: με το όνομα να ταιριάζει με '%s'

en: with code '%s'
el_GR: με κωδικό '%s'

en: Active vouchers
el_GR: Ενεργά κουπόνια

en: Create voucher
el_GR: Δημιουργία κουπονιού

en: Offer for voucher '%s'
el_GR: Προσφορά για κουπόνι '%s'

en: Voucher created
el_GR: Το κουπόνι δημιουργήθηκε

en: Voucher updated
el_GR: Το κουπόνι ενημερώθηκε

en: Voucher deleted
el_GR: Το κουπόνι έχει διαγραφεί

en: This is displayed within the customer's basket
el_GR: Αυτό εμφανίζεται μέσα στο καλάθι του πελάτι

en: Condition
el_GR: Συνθήκη

en: Benefit
el_GR: Όφελος

en: Priority
el_GR: Προτεραιότητα

en: The highest priority offers are applied first
el_GR: Οι προσφορές με υψηλότερη προτεραιότητα εφαρμόζονται πρώτα

en: The number of times a single user can use this offer
el_GR: Οι φορές που ένας χρήστης μπορεί να χρησιμοποιήσει αυτή την προσφορά

en: The number of times this offer can be applied to a basket (and order)
el_GR: Οι φορές που αυτή η προσφορά μπορεί να εφαρμοστεί σε ένα καλάθι (και παραγγελία)

en: Max discount
el_GR: Μέγιστη έκπτωση

en: Total Discount
el_GR: Συνολική Έκπτωση

en: Number of applications
el_GR: Αριθμός εφαρμογών

en: Number of Orders
el_GR: Αριθμός Παραγγελιών

en: Conditional offer
el_GR: Προσφορά υπό όρους

en: Conditional offers
el_GR: Προσφορές υπό όρους

en: Offer is suspended
el_GR: Η προσφορά είναι υπο περιορισμό

en: Limited to 1 use per user
el_GR: Περιορίζεται σε 1 χρήση ανά χρήστη

en: Limited to %(total)d uses per user
el_GR: Περιορίζεται σε %(total)d χρήσεις ανά χρήστη

en: Limited to 1 use per basket
el_GR: Περιορίζεται σε 1 χρήση ανά καλάθι αγορών

en: Limited to %(total)d uses per basket
el_GR: Περιορίζεται σε %(total)d χρήσεις ανά καλάθι αγορών

en: Available between %(start)s and %(end)s
el_GR: Διαθέσιμο μεταξύ %(start)s και %(end)s

en: Available from %(start)s
el_GR: Διαθέσιμο απο %(start)s

en: Available until %(end)s
el_GR: Διαθέσιμο μέχρι %(end)s

en: Range
el_GR: Εύρος

en: Benefits
el_GR: Πλεονεκτήματα

en: Percentage discount cannot be greater than 100
el_GR: Ποσοστό έκπτωσης δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από 100

en: Depends on number of items in basket that are in condition range
el_GR: Εξαρτάται από τον αριθμό των αντικειμένων στο καλάθι, που βρίσκονται μέσα στο εύρος της συνθήκης

en: Depends on value of items in basket that are in condition range
el_GR: Εξαρτάται από την αξία των αντικειμένων στο καλάθι, που βρίσκονται μέσα στο εύρος της συνθήκης

en: Conditions
el_GR: Συνθήκες

en: Is public?
el_GR: Είναι δημόσιο;

en: Includes all products?
el_GR: Περιλαμβάνει όλα τα προϊόντα;

en: Included Products
el_GR: Συμπεριλαμβανόμενα Προϊόντα

en: Excluded Products
el_GR: Μη Συμπεριλαμβανόμενα Προϊόντα

en: Included Categories
el_GR: Συμπεριλαμβανόμενες Κατηγορίες

en: Ranges
el_GR: Σειρές

en: File Path
el_GR: Διαγρομή Αρχείου

en: Size
el_GR: Μέγεθος

en: Error Message
el_GR: Μήνυμα σφάλματος

en: Date Processed
el_GR: Ημερομηνία Επεξεργασίας

en: Number of New SKUs
el_GR: Πλήθος Νεων SKU

en: Number of Unknown SKUs
el_GR: Πλήθος Αγνώστων SKU

en: Number of Duplicate SKUs
el_GR: Πλήθος Διπλότυπων SKU

en: Offer
el_GR: Προσφορά

en: Total discount
el_GR: Συνολική έκπτωση

en: Offer performance
el_GR: Απόδοση προσφοράς

en: Site
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Billing Address
el_GR: Διεύθυνση χρέωσης

en: Order total (inc. tax)
el_GR: Σύνολο με Φ.Π.Α.

en: Order total (excl. tax)
el_GR: Σύνολο χωρίς Φ.Π.Α.

en: Shipping charge (inc. tax)
el_GR: Έξοδα αποστολής (με ΦΠΑ)

en: Shipping charge (excl. tax)
el_GR: Έξοδα αποστολής (χωρίς ΦΠΑ)

en: Shipping Address
el_GR: Διεύθυνση αποστολής

en: Shipping method
el_GR: Τρόπος αποστολής

en: Guest email address
el_GR: Διεύθυνση email Επισκέπτη

en: In progress
el_GR: Σε εξέλιξη

en: Message
el_GR: Μήνυμα

en: Order Note
el_GR: Σημειώση Παραγγελίας

en: Order Notes
el_GR: Σημειώσεις Παραγγελίας

en: Event Type
el_GR: Τύπος Συμβάντος

en: Communication Event
el_GR: Συμβάν Επικοινωνίας

en: Communication Events
el_GR: Συμβάντα Επικοινωνίας

en: Partner name
el_GR: Όνομα συνεργάτη

en: Partner reference
el_GR: Αναφορά συνεργάτη

en: Partner Notes
el_GR: Σημειώσεις συνεργάτη

en: Price (inc. tax)
el_GR: Τιμή με Φ.Π.Α.

en: Price (excl. tax)
el_GR: Τιμή χωρίς Φ.Π.Α.

en: Price before discounts (inc. tax)
el_GR: Τιμή προ εκπτώσεων (με ΦΠΑ)

en: Price before discounts (excl. tax)
el_GR: Τιμή προ εκπτώσεων (χωρίς ΦΠΑ)

en: Unit Cost Price
el_GR: Τιμή Κόστους Μονάδας

en: Unit Price (inc. tax)
el_GR: Τιμή Μονάδας (με Φ.Π.Α.)

en: Unit Price (excl. tax)
el_GR: Τιμή Μονάδας (χωρίς Φ.Π.Α.)

en: Unit Retail Price
el_GR: Λιανική Τιμή Μονάδας

en: Estimated Dispatch Date
el_GR: Εκτιμώμενη Ημερομηνία Παράδοσης

en: Order Line
el_GR: Εγγραφή Παραγγελίας

en: Product '%(name)s', quantity '%(qty)s'
el_GR: Προϊόν '%(name)s', ποσότητα '%(qty)s'

en: '%(title)s' is no longer available
el_GR: Ο τίτλος '%(title)s' δεν είναι πλέον διαθέσιμος

en: Line Attribute
el_GR: Xαρακτηριστικό Εγγραφής

en: Line Attributes
el_GR: Xαρακτηριστικά Εγγραφής

en: Shiping (inc. tax)
el_GR: Μεταφορικά (με ΦΠΑ)

en: Shipping (excl. tax)
el_GR: Μεταφορικά (χωρίς ΦΠΑ)

en: Line Price
el_GR: Τιμή Εγγραφής

en: Line Prices
el_GR: Τιμές Εγγραφής

en: Line '%(number)s' (quantity %(qty)d) price %(price)s
el_GR:  Εγγραφή '%(number)s' (ποσότητα %(qty)d) τιμή %(price)s

en: Amount
el_GR: Ποσό

en: Reference
el_GR: Αναφορά

en: Lines
el_GR: Εγγραφές

en: Event
el_GR: Συμβάν

en: This could be the dispatch reference, or a tracking number
el_GR: Αυτό θα μπορούσε να είναι η αναφορά αποστολής, ή ένας αριθμός εντοπισμού (tracking)

en: Order #%(number)s, type %(type)s
el_GR: Παραγγελία #%(number)s, τύπος %(type)s

en: Discount category
el_GR: Κατηγορία έκπτωσης

en: Offer ID
el_GR: ID Παραγγελίας

en: Voucher ID
el_GR: ID Κουπονιού

en: Frequency
el_GR: Συχνότητα

en: Order Discount
el_GR:  Έκπτωση Παραγγελίας

en: Order Discounts
el_GR:  Εκπτώσεις Παραγγελίας

en: Total incl. tax
el_GR: Σύνολο με Φ.Π.Α.

en: Orders placed
el_GR: Παραγγελίες που έγιναν

en: Empty baskets cannot be submitted
el_GR: Τα άδεια καλάθια δεν μπορούν να αποσταλούν

en: There is already an order with number %s
el_GR: Υπάρχει ήδη μια παραγγελία με τον αριθμό %s

en: Price (retail)
el_GR: Τιμή (λιανικής)

en: Cost Price
el_GR: Τιμή Κόστους

en: Number in stock
el_GR: Αριθμός σε απόθεμα

en: Threshold
el_GR: Κατώτατο όριο

en: Open
el_GR: Άνοιγμα

en: Stock alerts
el_GR: Ειδοποιήσεις αποθέματος

en: Unavailable
el_GR: Μη διαθέσιμο

en: Available
el_GR: Διαθέσιμο

en: In stock
el_GR: Σε απόθεμα

en: In stock (%d available)
el_GR: Σε απόθεμα (%d διαθέσιμα)

en: No file path supplied
el_GR: Δεν έχει δωθεί διαδρομή αρχείου

en: %s does not exist
el_GR: %s δεν υπάρχει

en: %s is not a file
el_GR: %s δεν είναι αρχείο

en: %s is not readable
el_GR: %s δεν είναι αναγνώσιμο

en: Transaction
el_GR: Συναλλαγή

en: Transactions
el_GR: Συναλλαγές

en: Label
el_GR: Ετικέτα

en: Sources
el_GR: Πηγές

en: Card Type
el_GR: Τύπος Κάρτας

en: Number
el_GR: Αριθμός

en: Expiry Date
el_GR: Ημερομηνία Λήξης

en: Partner Reference
el_GR: Αναφορά Συνεργάτη

en: Bankcard
el_GR: Τραπεζική κάρτα

en: Bankcards
el_GR: Τραπεζικές κάρτες

en: Payment
el_GR: Πληρωμή

en: Card number
el_GR: Αριθμός κάρτας

en: Please enter a valid credit card number.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε ένα έγκυρο αριθμό πιστωτικής κάρτας.

en: Enter a valid month.
el_GR: Εισάγετε έναν έγκυρο μήνα.

en: Enter a valid year.
el_GR: Εισάγετε ένα έγκυρο έτος.

en: Valid to
el_GR: Έγκυρο έως

en: The expiration date you entered is in the past.
el_GR: Η ημερομηνία λήξης που εισαγάγατε είναι στο παρελθόν.

en: Valid from
el_GR: Έγκυρο απο

en: The starting date you entered is in the future.
el_GR: Η ημερομηνία έναρξης δώσατε είναι στο μέλλον.

en: CCV number
el_GR: αριθμός CCV

en: Please enter a 3 or 4 digit number
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε έναν 3ψήφιο ή 4ψήφιο αριθμό

en: This is the 3 or 4 digit security number on the back of your bankcard
el_GR: Ο 3ψήφιος ή 4ψήφιος αριθμός ασφαλείας στο πίσω μέρος της κάρτα σας

en: American Express cards use a 4 digit security code
el_GR: Οι κάρτες American Express χρησιμοποιούν έναν 4ψήφιο κωδικό ασφαλείας

en: Promotions
el_GR: Προωθήσεις

en: Display Order
el_GR: Προβολή Παραγγελίας

en: Clicks
el_GR: Κλικ

en: Linked Promotion
el_GR: Συνδεδεμένη Προώθηση

en: Linked Promotions
el_GR: Συνδεδεμένες Προωθήσεις

en: Page URL
el_GR: URL Σελίδας

en: Page Promotion
el_GR: Προώθηση Σελίδας

en: Page Promotions
el_GR: Προωθήσεις Σελίδας

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Keyword Promotion
el_GR: Προώθηση Λέξης κλειδιού

en: Keyword Promotions
el_GR: Προωθήσεις Λέξης κλειδιού

en: Keywords
el_GR: Λέξεις κλειδιά

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: Promotion
el_GR: Προώθηση

en: Display type
el_GR: Τύπος προβολής

en: Link URL
el_GR: URL Συνδέσμου

[ctx: Promotion product list title]
en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Link text
el_GR: Κείμενο συνδέσμου

en: List
el_GR: Λίστα

en: Bestselling products
el_GR: Προϊόντα με εμπορική επιτυχία

en: Recently added products
el_GR: Πρόσφατα καταχωρημένα προϊόντα

en: Method
el_GR: Μέθοδος

en: Number of Products
el_GR: Αριθμός Προϊόντων

en: Ordered Product List
el_GR: Λίστα Προϊόντων που παραγγέλθηκαν

en: Ordered Product Lists
el_GR: Λίστες Προϊόντων που παραγγέλθηκαν

[ctx: Tabbed block title]
en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Relevancy
el_GR: Σχετικότητα

en: Newest
el_GR: Νεώτερα

en: Title A to Z
el_GR: Τίτλος Α - Ω

en: Title Z to A
el_GR: Τίτλος Ω - Α

en: Shipping Method
el_GR: Τρόπος Αποστολής

en: Shipping Methods
el_GR: Τρόποι Αποστολής

en: Price per order
el_GR: Τιμή ανα παραγγελία

en: Price per item
el_GR: Τιμή ανα αντικείμενο

en: Free Shipping
el_GR: Δωρεάν μεταφορικά

en: Default Weight
el_GR: Προεπιλεγμένο Βάρος

en: Weight-based Shipping Method
el_GR: Τρόπος Αποστολής με βάση το βάρος

en: Weight-based Shipping Methods
el_GR: Τρόποι Αποστολής με βάση το βάρος

en: Upper Limit
el_GR: Ανώτατο Όριο

en: Charge
el_GR: Χρέωση

en: Shipping
el_GR: Αποστολή

en: Free shipping
el_GR: Δωρεάν μεταφορικά

en: No shipping required
el_GR: Δεν απαιτείται αποστολή

en: Fixed price shipping
el_GR: Μεταφορικά με προκαθορισμένο κόστος

en: Offers
el_GR: Προσφορές

en: Can be used once by one customer
el_GR: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί μία φορά ανά πελάτη

en: Can only be used once per customer
el_GR: Μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο μία φορά ανά πελάτη

en: Voucher
el_GR: Κουπόνι

en: This voucher has already been used
el_GR: Αυτό το κουπόνι έχει ήδη χρησιμοποιηθεί

en: This voucher is only available to signed in users
el_GR: Αυτό το κουπόνι είναι διαθέσιμo μόνο για εγγεγραμμένους χρήστες

en: You have already used this voucher in a previous order
el_GR: Έχετε ήδη χρησιμοποιήσει αυτό το κουπόνι σε προηγούμενη παραγγελία

en: Added to a basket
el_GR: Προστέθηκε σε καλάθι

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Private - Only the owner can see the wish list
el_GR: Ιδιωτική - Μόνο ο ιδιοκτήτης μπορεί να δει τη λίστα επιθυμιών

en: Shared - Only the owner and people with access to the obfuscated link can see the wish list
el_GR: Κοινό - Μόνο ο ιδιοκτήτης και οι άνθρωποι με πρόσβαση στον κωδικοποιημένο σύνδεσμο μπορούν να δουν τη λίστα επιθυμιών

en: Public - Everybody can see the wish list
el_GR: Δημόσια - Ο καθένας μπορεί να δει τη λίστα επιθυμιών

en: Visibility
el_GR: Ορατότητα

en: Wish List
el_GR: Λίστα Επιθυμιών

en: Wish list line
el_GR: Εγγραφή λίστας επιθυμιών

en: Wishlists
el_GR: Λίστες Επιθυμιών

en: Specified page already exists!
el_GR: Η συγκεκριμένη σελίδα υπάρχει ήδη!

en: This field is required
el_GR: Αυτό το πεδίο είναι υποχρεωτικό

en: Low stock alerts
el_GR: Ειδοποιήσεις χαμηλού στοκ

en: Fulfilment
el_GR: Εκπλήρωση

en: Statistics
el_GR: Στατιστικά

en: Partners
el_GR: Συνεργάτες

en: Customers
el_GR: Πελάτες

en: Stock alert requests
el_GR: Αιτήσεις ειδοποιήσεων στοκ

en: Content
el_GR: Περιεχόμενο

en: Content blocks
el_GR: Μπλόκ περιεχομένου

en: Content blocks by page
el_GR: Μπλόκ περιεχομένου ανά σελίδα

en: Email templates
el_GR: Πρότυπα Email

en: Reviews
el_GR: Κριτικές

en: Reports
el_GR: Αναφορές

en: Price range
el_GR: Εύρος τιμών

en: 0 to 20
el_GR: 0 ως 20

en: 20 to 40
el_GR: 20 με 40

en: 40 to 60
el_GR: 40 με 60

en: This is not a valid international phone format.
el_GR: Δεν είναι έγγυρη μορφή διεθνούς τηλεφωνικού αριθμού.

en: This is not a valid local or international phone format.
el_GR: Δεν είναι έγγυρη μορφή διεθνούς ή τοπικού τηλεφωνικού αριθμού.

en: Check for products that are back in stock and send out alerts
el_GR: Έλεγχος για προϊόντα που είναι ξανά σε απόθεμα και στέλνουν ειδοποιήσεις

en: Page not found
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Page not found!
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε!

en: Server error!
el_GR: Σφάλμα διακομιστή!

en: Home
el_GR: Αρχική

en: Your basket is now empty
el_GR: Το καλάθι σας αυτή τη στιγμή είναι άδειο.

en: View basket
el_GR: Προβολή καλαθιού

en: Important messages about items in your basket
el_GR: Σημαντικά μηνύματα σχετικά με τα στοιχεία του καλαθιού σας

en: Price
el_GR: Τιμή

en: Total
el_GR: Σύνολο

en: Updating...
el_GR: Γίνεται Ενημέρωση...

en: Update
el_GR: Ενημέρωση

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Add voucher
el_GR: Προσθήκη κουπονιού

en: or
el_GR: ή

en: cancel
el_GR: ακύρωση

en: Totals
el_GR: Σύνολα

en: Your basket is empty.
el_GR: Το καλάθι σας είναι άδειο.

en: Continue shopping
el_GR: Συνεχίστε τις αγορές σας

en: Items
el_GR: Αντικείμενα

en: Move to basket
el_GR: Επαναφορά στο καλάθι

en: Qty
el_GR: Ποσ.

en: Total:
el_GR: Σύνολο:

en: Basket total (before discounts)
el_GR: Σύνολο καλαθιού (πριν τις εκπτώσεις)

en: Discount
el_GR: Έκπτωση

en: Basket total (after discounts)
el_GR: Σύνολο καλαθιού (μετά τις εκπτώσεις)

en: Basket total
el_GR: Σύνολο καλαθιού

en: Shipping total (before discounts)
el_GR: Σύνολο καλαθιού (προ εκπτώσεων)

en: Shipping total (after discounts)
el_GR: Σύνολο καλαθιού (μετά εκπτώσεων)

en: Tax
el_GR: Φόρος

en: No products found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν προϊόντα.

en: Edit this product
el_GR: Επεξεργασία προϊόντος

en: Product Description
el_GR: Περιγραφή Προϊόντος

en: Product Information
el_GR: Πληροφορίες Προϊόντος

en: Product Type
el_GR: Τύπος προϊόντος

en: Price (incl. tax)
el_GR: Τιμή με Φ.Π.Α.

en: Availability
el_GR: Διαθεσιμότητα

en: Number of reviews
el_GR: Πλήθος αξιολογήσεων

en: See all reviews
el_GR: Δείτε όλες τις αξιολογήσεις

en: Customer Reviews
el_GR: Αξιολογήσεις Πελατών

en: This product does not have any reviews yet -
                                <a href="%(add_review_url)s#addreview">be the first to write one</a>.
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν έχει καμία αξιολόγηση ακόμα -
                                <a href="%(add_review_url)s#addreview">γράψτε την πρώτη</a>.

en: This product does not have any reviews yet
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν έχει καμία αξιολόγηση ακόμα

en: Recommended items
el_GR: Προτεινόμενα αντικείμενα

en: Add to basket
el_GR: Προσθήκη στο καλάθι

en: Add to wish list
el_GR: Προσθήκη στη λίστα επιθυμίων

en: Create a new wishlist
el_GR: Δημιουργία νεας λίστας επιθυμιών

en: 
                        <span class="pull-left">Product is in <a href="%(url)s">'%(name)s'</a> wishlist.</span>
el_GR: 
    <span class="pull-left">Το προϊόν είναι στην <a href="%(url)s">'%(name)s'</a> λίστα επιθυμιών.</span>

en: Please login to add products to a wish list.
el_GR: Παρακαλούμε συνδεθείτε για να προσθέσετε προϊόντα σε μια λίστα επιθυμιών

en: Yes
el_GR: Ναί

en: No
el_GR: Όχι

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Customer reviews
el_GR: Αξιολογήσεις πελατών

en: Leave a product review
el_GR: Κάντε μια αξιολόγηση στον προϊόν

en: This product does not have any reviews yet.
el_GR: Αυτό το προϊόν δεν έχει καμία αξιολόγηση ακόμα.

en: Change
el_GR: Αλλαγή

en: Contact
el_GR: Επικοινωνία

en: Phone
el_GR: Τηλέφωνο

en: Order contents
el_GR: Περιεχόμενα παραγγελίας

en: Continue
el_GR: Συνέχεια

en: 1. Shipping address
el_GR: 1. Διεύθυνση αποστολής

en: 2. Shipping method
el_GR: 2 . Τρόπος αποστολής

en: 3. Payment
el_GR: 3. Πληρωμή

en: Payment details
el_GR: Λεπτομέρειες πληρωμής

en: Enter payment details
el_GR: Εισάγετε λεπτομέρειες πληρωμής

en: Order preview
el_GR: Προεπισκόπιση παραγγελίας

en: Preview order
el_GR: Προεπισκόπιση παραγγελίας

en: Place order
el_GR: Κάντε παραγγελία

en: Ship to this address
el_GR: Αποστολή σε αυτή την διεύθυνση

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: return to basket
el_GR: επιστροφή στο καλάθι

en: 
                                    This includes a discount of <strong>%(amount)s</strong> as
                                    your basket qualifies for the <strong>%(name)s</strong> offer.
el_GR: 
                                    Αυτό συμπεριλαμβάνει έκπτωση <strong>%(amount)s</strong> καθώς το καλάθι σας πληρεί τις προϋποθέσεις για την προσφορά <strong>%(name)s</strong>.

en: Shipping charge
el_GR: Έξοδα Αποστολής

en: Order tax
el_GR: Φόροι παραγγελίας

en: Print this page
el_GR: Εκτύπωση σελίδας

en: Yes!
el_GR: Ναί!

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Address book
el_GR: Βιβλίο διευθύνσεων

en: Default shipping address
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολής:

en: Default billing address
el_GR: Προεπιλεγμένη διεύθυνση τιμολογίου:

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Set as default shipping address
el_GR: Ορισμός ως προεπιλεγμένη διεύθυνση αποστολής

en: Set as default billing address
el_GR: Ορισμός ως προεπιλεγμένη διεύθυνση χρέωσης

en: There are no addresses in your address book.
el_GR: Δεν υπάρχουν διευθύνσεις στο βιβλίο διευθύνσεων σας.

en: You do not have any active alerts for out-of-stock products.
el_GR: Δεν έχετε ενεργές ειδοποιήσεις για προϊόντα με εξαντλημένο απόθεμα.

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Order #%(number)s
el_GR: Παραγγελία #%(number)s

en: Notes
el_GR: Σημειώσεις

en: Estimated dispatch date
el_GR: Εκτιμώμενη Ημερομηνία Αποστολής

en: Line price excl. tax
el_GR: Τιμή εγγραφής χωρίς ΦΠΑ

en: Line price incl. tax
el_GR: Τιμή εγγραφής με ΦΠΑ

en: Basket total (inc. tax)
el_GR: Σύνολο καλαθιού (με Φ.Π.Α.)

en: Account
el_GR: Λογαριασμός

en: Email history
el_GR: Ιστορικό Ηλ. Ταχυδρομείου

en: Date sent
el_GR: Ημερομηνία αποστολής

en: No emails found
el_GR: Δεν βρέθηκαν email.

en: Thanks for using our site!
el_GR: Ευχαριστούμε που χρησιμοποιήσατε την ιστοσελίδα μας!

en: The %(name)s team
el_GR: Η ομάδα του %(name)s

en: Your order contains:
el_GR: Η παραγγελία σας περιέχει:

en: Basket total:
el_GR: Σύνολο καλαθιού:

en: Shipping:
el_GR: Μεταφορικά:

en: Order Total:
el_GR: Σύνολο Παραγγελίας:

en: Shipping address:
el_GR: Διεύθυνση αποστολής:

en: quantity:
el_GR: ποσότητα:

en: price:
el_GR: τιμή:

en: The team
el_GR: Η ομάδα

en: Confirmation of order %(number)s
el_GR: Επιβεβαίωση της παραγγελίας %(number)s

en: Dear %(name)s,
el_GR: Αγαπητέ/ή %(name)s,

en: Log In
el_GR: Σύνδεση

en: Register
el_GR: Εγγραφή

en: Sender
el_GR: Αποστολέας

[ctx: noun]
en: Archive
el_GR: Αρχείο

en: View
el_GR: Προβολή

[ctx: verb]
en: Archive
el_GR: Αρχείο

en: Archiving...
el_GR: Αρχειοθέτηση...

en: Order history
el_GR: Ιστορικό παραγγελιών

en: Not available anymore
el_GR: Δεν είναι πλέον διαθέσιμο

en: Basket total (excl. discounts)
el_GR: Σύνολο καλαθιού (χωρίς εκπτώσεις)

en: Basket total (inc. discounts)
el_GR: Σύνολο καλαθιού (με εκπτώσεις)

en: Shipping total
el_GR: Σύνολο εξόδων αποστολής

en: Re-order all items
el_GR: Επαναπαραγγελία όλων των στοιχείων

en: Filter results
el_GR: Φίλτρο αποτελεσμάτων

en: Reset
el_GR: Επαναφορά

en: Total inc tax
el_GR: Σύνολο με Φ.Π.Α.

en: No orders match your search.
el_GR: Καμμία παραγγελία δεν ταιριάζει στην αναζήτηση

en: You haven't placed any orders.
el_GR: Δεν έχετε κάνει παραγγελίες.

en: Edit profile
el_GR: Επεξεργασία προφίλ

en: Delete?
el_GR: Να γίνει διαγραφή;

en: Remove product
el_GR: Αφαίρεση προϊόντος

en: Action
el_GR: Ενέργεια

en: View product
el_GR: Προβολή προϊόντος

en: Update quantities
el_GR: Ενημέρωση ποσοτήτων

en: Your wish list is empty.
el_GR: Η λίστα επιθυμιών σας είναι κενή.

en: Create
el_GR: Δημιουργία

en: Wish list settings
el_GR: Ρυθμίσεις λιστών επιθυμιών

en: You don't have any wish lists yet.
el_GR: Δεν πάρχουν προς το παρόν λίστες επιθυμιών.

en: Sections
el_GR: Τομείς

en: Delete category?
el_GR: Διαγραφή κατηγορίας;

en: Delete category
el_GR: Διαγραφή κατηγορίας

en: There are no categories.
el_GR: Δεν υπάρχουν κατηγορίες.

en: Edit category
el_GR: Επεξεργασία κατηγορίας

en: Edit again
el_GR: Επεξεργασία ξανά

en: Create new product
el_GR: Δημιουργία προϊόντος

en: New Product
el_GR: Νεο Προϊόν

en: Search Products
el_GR: Αναζήτηση Προϊόντων

en: Searching...
el_GR: Αναζήτηση...

en: Product details
el_GR: Λεπτομέρειες προϊόντος

en: Images
el_GR: Εικόνες

en: Stock and pricing
el_GR: Στοκ και τιμοκατάλογος

en: Product Type:
el_GR: Τύπος προϊόντος:

en: SKU
el_GR: Κωδικός προϊόντος

en: Retail price
el_GR: Λιανική τιμή

en: All
el_GR: Όλα

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπιση

en: The name of the site (eg example.com)
el_GR: Το όνομα του ιστότοπου (π.χ. example.com)

en: View preview
el_GR: Ππροβολή προεπισκόπισης

en: Your Store Statistics
el_GR: Στατιστικά του καταστήματος σας

en: Total Orders
el_GR: Σύνολο Παραγγελιών

en: New Customers
el_GR: Νεοι Πελάτες

en: Total Customers
el_GR: Σύνολο Πελάτων

en: Total Products
el_GR: Σύνολο Προϊόντων

en: Total orders
el_GR: Σύνολο παραγγελίων

en: Total lines
el_GR: Σύνολο εγγραφών

en: Total revenue
el_GR: Σύνολο εσόδων

en: Manage
el_GR: Διαχείριση

en: Total <em>open</em> baskets
el_GR: Σύνολο <em>ανοιχτών</em> καλαθιών

en: Total customers
el_GR: Σύνολο πελάτων

en: New customers
el_GR: Νεοι Πελάτες

en: Total products
el_GR: Σύνολο προϊόντων

en: Log out
el_GR: Αποσύνδεση

en: Continue to step 3
el_GR: Συνέχεια στο βήμα 3

en: Continue to step 4
el_GR: Συνέχεια στο βήμα 4

en: Continue to step 2
el_GR: Συνέχεια στο βήμα 2

en: Delete offer
el_GR: Διαγραφή προσφοράς

en: Total cost:
el_GR: Συνολικό κόστος:

en: Number of orders:
el_GR: Αριθμός παραγγελιών:

en: Number of uses:
el_GR: Αριθμός χρήσεων:

en: Offer details
el_GR: Λεπτομέρειες προσφοράς

en: Export to CSV
el_GR: Εξαγωγή σε CSV

en: Create new offer
el_GR: Δημιουργία νεας προσφοράς

en: Is available?
el_GR: Είναι διαθέσιμο;

en: Browse
el_GR: Περιήγηση

en: No offers found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν προσφορές.

en: Steps
el_GR: Βήματα

en: 1. Name and description
el_GR: 1. Όνομα και περιγραφή

en: 3. Condition
el_GR: 3. Συνθήκη

en: 4. Restrictions
el_GR: 4. Περιορισμοί

en: Save this offer
el_GR: Αποθήκευση προσφοράς

en: Fields marked with * are mandatory.
el_GR: Τα πεδία που είναι σημειωμένα με * είναι υποχρεωτικά.

en: Save changes
el_GR: Αποθήκευση αλλαγών

en: Offer summary
el_GR: Περίληψη προσφοράς

en: 
            Order %(number)s - Line #%(id)s
el_GR: 
    Παραγγελία %(number)s - Εγγραφή #%(id)s

en: Line #%(id)s
el_GR: Εγγραφή #%(id)s

en: Order #%(number)s - Line #%(id)s
el_GR: Παραγγελία #%(number)s - Εγγραφή #%(id)s

en: Product Options
el_GR: Επιλογές προϊόντος

en: Partner details
el_GR: Λεπτομέρειες συνεργάτη

en: Shipping details
el_GR: Λεπτομέρειες αποστολής

en: Order %(number)s
el_GR: Παραγγελία %(number)s

en: Customer Information
el_GR: Πληροφορίες Πελάτη

en: Order information
el_GR: Πληροφορίες παραγγελίας

en: Order Total
el_GR: Σύνολο Παραγγελίας

en: Order Details
el_GR: Λεπτομέρειες Παραγγελίας

en: Items ordered
el_GR: Αντικείμενα που παραγγέλθηκαν

en: Supplier
el_GR: Προμηθευτής

en: Supplier SKU
el_GR: SKU Προμηθευτή

en: Est. dispatch date
el_GR: Εκτιμώμενη Ημερομηνία Αποστολής

en: choose new status
el_GR: επιλέξτε νεα κατάσταση

en: with reference
el_GR: με αναφορά

en: with amount
el_GR: με ποσό

en: Product:
el_GR: Προϊόν:

en: quantity
el_GR: ποσότητα

en: Allocation
el_GR: Κατανομή

en: Admin
el_GR: Διαχειριστής

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: No orders found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν παραγγελίες.

en: Done
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Update address
el_GR: Ενημέρωση διεύθυνσης

en: Order statistics
el_GR: Στατιστικά παραγγελιών

en: Filter result
el_GR: Φίλτρο αποτελέσματος

en: Summary
el_GR: Περίληψη

en: Delete page '%(title)s'?
el_GR: Να γίνει διαγραφή της σελίδας '%(title)s';

en: Delete page
el_GR: Διαγραφή σελίδας

en: Delete page <strong>%(title)s</strong> - are you sure?
el_GR: Διαγραφή της σελίδας '%(title)s' - είστε σίγουρος/η;

en: No pages found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν σελίδες.

en: previous
el_GR: προηγούμενο

en: next
el_GR: επόμενο

en: Undo
el_GR: Αναίρεση

en: Delete partner
el_GR: Διαγραφή συνεργάτη

en: Manage users
el_GR: Διαχείριση χρηστών

en: No users found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν χρήστες.

en: Delete content block
el_GR: Διαγραφή μπλόκ περιεχομένου

en: Remove promotion
el_GR: Αφαίρεση προώθησης

en: Pages displaying this content blocks
el_GR: Σελίδες οι οποίες εμφανίζουν αυτά τα μπλόκ περιεχομένου

en: Position on page
el_GR: Θέση στην σελίδα

en: View all blocks on this page
el_GR: Δείτε όλα τα μπλόκ στην σελίδα

en: Remove from page
el_GR: Αφαίρεση απο την σελίδα

en: Add to a page
el_GR: Προσθήκη σε σελίδα

en: Add to page
el_GR: Προσθήκη στην σελίδα

en: Content blocks for page %(page_url)s
el_GR: Μπλόκ περιεχομένου για την σελίδα %(page_url)s

en: Content blocks on page '%(page_url)s'
el_GR: Μπλόκ περιεχομένου στην σελίδα %(page_url)s

en: Promotion Name
el_GR: Όνομα Προώθησης

en: View by page
el_GR: Προβολή ανα σελίδα

en: View all content blocks
el_GR: Προβολή όλων των μπλόκ περιεχομένου

en: Create block
el_GR: Δημιουργία μπλόκ

en: Num products
el_GR: Αριθμός προϊόντων

en: Edit products
el_GR: Επεξεργασία προϊόντων

en: products
el_GR: προϊόντα

en: Add products
el_GR: Προσθήκη προϊόντων

en: Filename
el_GR: Όνομα αρχείου

en: New products
el_GR: Νεα προϊόντα

en: Duplicate products
el_GR: Διπλότυπα προϊόντα

en: Unknown products
el_GR: Άγνωστα προϊόντα

en: Remove selected products
el_GR: Αφαίρεση επιλεγμένων προϊόντων

en: Is product discountable?
el_GR: Μπορεί το προϊόν να έχει έκπτωση;

en: Generate report
el_GR: Δημιουργία αναφοράς

en: No results found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

en: Review
el_GR: Κριτική

en: Review Search
el_GR: Αναζήτηση Κριτικών

en: Update status of selected reviews
el_GR: Ενημερώστε την κατάσταση για τις επιλεγμένες αξιολογήσεις

[ctx: Review title]
en: Title
el_GR: Τίτλος

en: [Product deleted]
el_GR: [Το προϊόν έχει διαγραφεί]

en: No reviews found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αξιολογήσεις.

en: Update review
el_GR: Ενημέρωση αξιολόγησης

en: Review #%(review.id)s
el_GR: Αξιολόγηση #%(review.id)s

en: Review information
el_GR: Πληροφορίες αξιολόγησης

en: Shipping methods
el_GR: Τρόποι Αποστολής

en: Edit shipping method
el_GR: Επεξεργασία τρόπου αποστολής

en: Delete shipping method
el_GR: Διαγραφή τρόπου αποστολής

en: Create a new shipping method
el_GR: Δημιουργία νέου τρόπου αποστολής

en: Default weight (kg)
el_GR: Προεπιλεγμένο Βάρος (kg)

en: No shipping methods found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν τρόποι αποστολής.

en: Alert #%(id)s
el_GR: Ειδοποίηση #%(id)s

en: Delete alert #%(id)s?
el_GR: Διαγραφή ειδοποίησης  #%(id)s;

en: Product alert #%(id)s
el_GR: Ειδοποίηση προϊόντος #%(id)s

en: Search product alerts
el_GR: Αναζήτηση στις ειδοποιήσεις προϊόντων

en: No alerts found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν ειδοποιήσεις.

en: General
el_GR: Γενικά

en: Yes,No
el_GR: Ναι,Όχι

en: True,False
el_GR: Αληθές,Ψευδές

en: Staff
el_GR: Προσωπικό

en: Last login
el_GR: Τελευταία σύνδεση

en: Products viewed
el_GR: Προβολές προϊόντων

en: Number of orders
el_GR: Αριθμός παραγγελιών

en: Number of ordered items
el_GR: Αριθμός παραγγελθέντων στοιχείων

en: Reviews written
el_GR: Αξιολογήσεις

en: Order Number
el_GR: Αριθμός Παραγγελίας

en: Total value
el_GR: Συνολική αξία

en: This customer has not placed any orders yet.
el_GR: Αυτός ο πελάτης κάνει παραγγελίες προς το παρόν.

en: This customer has not saved any addresses.
el_GR: Αυτός ο πελάτης δεν έχει σώσει καμμία διεύνθυνση.

en: Product ID
el_GR: ID προϊόντος

en: This customer has not written any reviews yet.
el_GR: Αυτός ο πελάτης δεν έχει γράψει καμία αξιολόγηση ακόμα.

en: No customers found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν πελάτες.

en: Bulk Actions
el_GR: Μαζικές ενέργειες.

en: Make active
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Make inactive
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Voucher details
el_GR: Λεπτομέρειες κουπονιού

en: Number of basket additions
el_GR: Πλήθος προσθηκών σε καλάθι

en: Recent orders
el_GR: Πρόσφατες παραγγελίες

en: Edit voucher
el_GR: Επεξεργασία κουπονιού

en: Create new voucher
el_GR: Δημιουργία νέου κουπονιού

en: Num baskets
el_GR: Πλήθος καλαθιών

en: Num orders
el_GR: Αριθμός παραγγελιών

en: Inactive
el_GR: Ανενεργό

en: No vouchers found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν κουπόνια.

en: Return to previous page
el_GR: Επιστροφή στην προηγούμενη σελίδα

en: Edit this page
el_GR: Επεξεργασία σελίδας

en: thumbnail
el_GR: μικρογραφία

en: This page is only available to users who aren't logged in.
el_GR: Αυτή η σελίδα είναι διαθέσιμη μόνο για τους χρήστες που δεν έχουν εισέλθει

en:  This offer is no longer available.
el_GR: Αυτη η προσφορά δεν είναι πλέον διαθέσιμη.

en: Browse products in offer
el_GR: Δείτε τα προϊόντα που είναι σε προσφορά

en: Logout
el_GR: Αποσύνδεση

en: Browse store
el_GR: Περιήγηση καταστήματος

en: See more
el_GR: Δείτε περισσότερα

en: Log in
el_GR: Σύνδεση

en: Enter a new password
el_GR: Εισάγετε έναν νέο κωδικό

en: Change my password
el_GR: Αλλαγή του κωδικού μου

en: 
            We've e-mailed you instructions for resetting your password. You should be receiving it shortly.
el_GR: 
    Σας στείλαμε email με οδηγίες για την επαναφορά του κωδικού. Θα το λάβετε σύντομα.

en: 
            If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check
            your spam folder.
el_GR: 
    Αν δεν λάβετε email, παρακαλώ επιβεβαιώστε οτι εισάγατε την διεύθυνση με την οποία κάνατε εγγραφή, και ελέγξτε τον φάκελο Spam

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
el_GR: Ξεχάσατε τον κωδικό? Εισάγετε την διεύθυνση email παρακάτω, και θα σας στείλουμε οδηγίες για να εισάγετε νέο κωδικό.

en: Found <strong>0</strong> results.
el_GR: Βρέθηκαν <strong>0</strong> αποτελέσματα.

en: 
                            Did you mean <a href="%(search_url)s?q=%(suggestion)s">"%(suggestion)s"</a>?
el_GR: 
                            Μήπως εννοούσατε <a href="%(search_url)s?q=%(suggestion)s">"%(suggestion)s"</a>?

en: Back to search results
el_GR: Επιστροφή στα αποτελέσματα αναζήτησης
