django-oscar - en to es_AR translation catalogue (47 entries)

en: Mr
es_AR: Sr

en: Miss
es_AR: Señorita

en: Mrs
es_AR: Sra

en: Ms
es_AR: Sra

[ctx: Treatment Pronouns for the customer]
en: Title
es_AR: Título

en: First name
es_AR: Nombre

en: Last name
es_AR: Apellido

en: First line of address
es_AR: Dirección

en: Second line of address
es_AR: Dirección, continuación

en: Third line of address
es_AR: Dirección, continuación

en: City
es_AR: Ciudad

en: State/County
es_AR: Provincia

en: Post/Zip-code
es_AR: Código Postal

en: Country
es_AR: País

en: Search text - used only for searching addresses
es_AR: Búsqueda por texto - usado para búsqueda de direcciones

en: Address
es_AR: Dirección

en: Addresses
es_AR: Direcciones

en: Addresses in %(country)s require a valid postcode
es_AR: La direcciones en %(country)s requiren un código postal válido

en: The postcode '%(postcode)s' is not valid for %(country)s
es_AR: El código postal '%(postcode)s' no es válido para %(country)s

en: Country name
es_AR: Nombre del país

en: Official name
es_AR: Nombre oficial

en: Display order
es_AR: Mostrar la orden

en: Higher the number, higher the country in the list.
es_AR: A mayor number, más arriba el país en la lista.

en: Is shipping country
es_AR: País válido para envíos

en: Countries
es_AR: Países

en: Phone number
es_AR: Número de teléfono

en: In case we need to call you about your order
es_AR: En caso en que tengamos que llamarlo respecto a la orden

en: Instructions
es_AR: Instrucciones

en: Tell us anything we should know when delivering your order.
es_AR: Algo que debamos saber cuando entreguemos tu orden.

en: Shipping address
es_AR: Dirección de envío

en: Shipping addresses
es_AR: Direcciones de envío

en: User
es_AR: Usuario

en: Default shipping address?
es_AR: Domicilio de envío por defecto?

en: Default billing address?
es_AR: Domicilio de facturación por defecto?

en: Address Hash
es_AR: Código de la dirección

en: Date Created
es_AR: Fecha de creación

en: User address
es_AR: Domicilio del usuario

en: User addresses
es_AR: Domicilios de los usuarios

en: This address is already in your address book
es_AR: Esta dirección ya figura en el listado de direcciones

en: Billing address
es_AR: Dirección de facturación

en: Billing addresses
es_AR: Direcciones de facturación

en: Partner
es_AR: Pareja

en: Partner address
es_AR: Domicilio de la pareja

en: Partner addresses
es_AR: Domicilios de la pareja

en: Product
es_AR: Producto

en: Views
es_AR: Vistas

en: Number of Orders
es_AR: Número de órdenes
